УЗД вагітності та пренатальна діагностика

Тепер у нас є можливість проводити УЗД для підтвердження вагітності та проводити пренатальний скринінг.

Найперше УЗД вагітності проводиться для її підтвердження. Дослідження може бути виконане тоді, коли жінка не впевнена у факті настання вагітності, та дозволяє виявити її через 1-2 тижні затримки менструації. Найкраще перше УЗД при вагітності проходити в терміні 7-8 тижнів.

У цього виду діагностики є й інші функції:

  • визначення ознак загрози переривання
  • виявлення завмерлої та позаматкової вагітності й інші

Пренатальні скринінгові ультразвукові дослідження проводяться відповідно до міжнародних стандартів — у I, II та III триместрах вагітності.

Перше скринінгове УЗД терміном 11-13 тижнів має особливе значення для подальшого ведення вагітності. Саме в цей період у плода можуть бути виявлені маркери найбільш частих вроджених вад і аномалій. Якісно проведене дослідження дозволяє оцінити близько 20 різних показників, включаючи специфічні маркери хромосомних аномалій.

Друге (на терміні 18-20 тижнів) та третє скринінгове УЗД (на терміні 28-33 тижні) проводять у поєднанні з процедурою доплерометрії.

Доплерометрія — це дуже важливе дослідження, яке призначене для оцінки кровотоку в маткових артеріях, а також в судинах плода — в артерії пуповини та середньо мозковій артерії.

За показами доплерометрія може бути розширена та включати дослідження кровообігу венозної протоки, аортального істмуса та інших артерій плода.

Лікар — Елені Чолас

Записуйтесь на візит, один дзвінок — і ви зможете дізнатись інформацію, яка цікавить саме Вас:

  • зателефонуйте за номерами 0981181414 або 0668130160
  • напишіть у приватні повідомлення
Лікування
варикозу
Закрити