Коли потрібно відвідувати гінеколога?

Вважається, що здорова жінка може сама вибирати частоту відвідувань лікаря. Це залежить від її історії хвороби, поточних скарг та особистих уподобань.

Ми склали чек-лист про те, що і як часто потрібно перевіряти на профілактичному прийомі у гінеколога.

  • Для скринінгу раку шийки матки за американськими рекомендаціями всі дівчата з 21 року повинні 1 раз на три роки проходити ПАП-тест або рідинну цитологію (за наявністю факторів ризику - 1 раз на рік)
  • З 30 до 65 років жінки можуть продовжувати робити один з цих тестів раз в три роки або здавати аналіз на вірус папіломи людини (ВПЛ) високого онкогенного ризику кожні 5 років. Також можна використовувати комбінацію аналізу на ВПЛ з ПАП-тестом або рідинної цитологією раз в 5 років.
  • Для скринінгу раку молочної залози жінки від 50 до 74 років повинні раз у 2 роки проходити мамографію.

Якщо у жінки є обтяжений анамнез по раку грудей або інші чинники, що збільшують індивідуальний ризик онкології, - вона може почати скринінг з 40 років. Але таке рішення потрібно обговорити з лікарем.

  • Аналізи на ІПСШ - хламідіоз і гонорею - для сексуально активних дівчат 24 років і молодше.
  • Жінкам старше такі аналізи потрібні, якщо вони знаходяться в зоні ризику, наприклад часто змінюють статевих партнерів, займаються незахищеним сексом або не проходили цей аналіз хоча б один раз. Інтервали скринінгу визначаються лікарем і залежать від сексуальної поведінки жінки.
  • Строгих міжнародних рекомендацій з тестування на ВІЛ-інфекцію поки немає. Але розглядається скринінг у підлітків і дорослих від 15 до 65 років. Інтервали аналізів поки не затверджені, але це буде залежати від того, чи входить людина в групу ризику.

Пам'ятайте, чек-лист вище - це рекомендації для виявлення безсимптомних захворювань. При будь-якій появі скарг потрібно відразу ж звертатися до лікаря.


Звернутись до кваліфікованого спеціаліста та здати необхідні аналізи можна у Медичному центрі «Доктор Царук».

Лікар акушер-гінеколог Григораш Наталія Павлівна

Лікування
варикозу
Закрити